ورود و ثبت نام

ادغام پیام رسان اینستاگرام و فیس بوک

از این پس شما میتوانید در اینستاگرام با دوستان خود در فیس بوک چت کنید.

فیس بوک یکپارچه سازی برنامه های اینستاگرام و مسنجر خود را آغاز کرد و به کاربران این سرویس امکان ارتباط مستقیم با یکدیگر را داد.

عکس از سایت فیس بوک - facebook.com

از دیروز یعنی چهارشنبه ۹ مهر ۱۳۹۹ ، برخی از افرادی که از اینستاگرام استفاده می کنند می توانند پیام های عکس ، ویدئو یا متن را برای کسانی که از Facebook Messenger استفاده می کنند و بالعکس ارسال کنند.

فیس بوک شروع به اجازه دادن به مردم برای استفاده از برنامه اشتراک عکس Instagram و برنامه پیام رسان Messenger برای برقراری ارتباط با یکدیگر در روز چهارشنبه ، به عنوان بخشی از یکپارچه سازی برنامه ریزی شده از برنامه های پیام رسان اصلی شبکه اجتماعی کرد.

با این تغییرات ، افرادی که از اینستاگرام استفاده می کنند هم اکنون می توانند برای کسانی که از Facebook Messenger استفاده می کنند پیام عکس ، ویدئو یا متن ارسال کنند و بالعکس. این دو برنامه جداگانه کار کرده بودند و ارتباط مستقیمی بین آنها وجود نداشت. فیس بوک گفت که همچنین تقریباً ۱۰ ویژگی به اینستاگرام اضافه می کند که قبلا منحصر به فرد مسنجر بودند ، مانند جلسات تماشای گروهی فیلم ، حالت پیام رسان زودگذر و “برچسب های سلفی”.

مارک زاکربرگ ، مدیر اجرایی فیس بوک ، سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد سه برنامه پیام رسان این شرکت ، مسنجر ، اینستاگرام و واتس اپ را با هم گره بزند و خاطرنشان کرد که افراد بیشتری بصورت آنلاین در ارتباط هستند. این یک تفاوت قابل توجه از روزهای اولیه فیس بوک است ، زمانی که کاربران به طور عمومی در “دیوارهای” دیجیتال خود پست می گذاشتند.

استن چودنوفسکی ( Stan Chudnovsky ) ، معاون رئیس مسنجر در فیس بوک ، در مصاحبه ای گفت: “ما اساساً به مردم توانایی انجام کاری را میدهیم که همه آنها می خواهند در میان برنامه ها انجام دهند.”

آقای چودنوفسکی گفت ، روزانه بیش از ۱۰۰ میلیارد پیام از طریق خانواده برنامه های فیس بوک ارسال می شود. این رقم تقریباً از ۲۴ میلیارد پیام کوتاه پیامکی است که روزانه از طریق شرکت های تلفن همراه که در اوج خود در حدود سال ۲۰۱۵ رد و بدل می شد.

قانون گذاران و نهادهای نظارتی ابراز نگرانی کرده اند که برنامه ادغام آقای زاکربرگ بخشی از استراتژی برای جلوگیری از جدا شدن فیس بوک از سوی مقامات است. این شرکت به ویژه در مورد خرید رقبای کوچکتر خود در طول سالها تحت نظارت شدید ضد انحصاری است. منتقدان آن استدلال می کنند که فیس بوک اساساً تهدیدهای رقابتی را خنثی می کند. ماه گذشته ، آقای زاکربرگ به عنوان بخشی از تحقیق کمیسیون تجارت فدرال مبنی بر نقض قوانین ضد انحصاری فیس بوک ، به سوالات سوگند یاد شده پاسخ داد.

فرصت پیام رسانی بسیار زیاد است. بیشتر بازیکنان جهان طبق پلتفرم پیام رسان تراشیده شده اند و بازیکنان منطقه تمایل به تسلط دارند. به عنوان مثال Japan’s Line محبوب ترین سرویس در این کشور است ، در حالی که Tencent’s WeChat در چین فراگیر است. اما ایالات متحده ناهنجاری بوده است.

آقای چودنوفسکی با استناد به تحقیقات فیس بوک گفت: آمریکایی ها تمایل دارند سه یا چند برنامه پیام رسانی در تلفن های هوشمند خود داشته باشند. وی گفت ، از هر سه کاربر آمریکایی ، یکی از موضوعات گفتگو در برنامه های مورد استفاده را از دست می دهد.

ادغام اینستاگرام ، مسنجر و سرانجام WhatsApp – که به دلیل نحوه کار سرویس رمزگذاری شده دشوارتر است ، آقای Chudnovsky گفت – همچنین به فیس بوک کمک می کند رقبای خود را دفع کند. اپل یکی از بزرگترین فعال کننده های ارتباطی است که iMessage روی هر آیفون نصب شده است. گوگل با پشتیبانی از یک زبان پیام رسان مبتنی بر گسترده که برای کار در تلفن های مختلف و تلفن های همراه مختلف طراحی شده است ، تلاش های خود را افزایش می دهد. و Signal ، برنامه پیام رمزگذاری شده ، طی چند سال گذشته مورد توجه قرار گرفته است.

به عنوان بخشی از ادغام ، ۱۰ ویژگی جدید در اینستاگرام – گسترش رنگ ها و برچسب برای پیام های چت ، جلوه های پیام متحرک و سایر موارد – توسط زیرساخت های مسنجر تأمین می شود.

فیس بوک همچنین قصد دارد Watch Together را معرفی کند ، که به شما امکان می دهد در هنگام تماس ویدیویی با دوستان یا خانواده خود در داخل مسنجر فیلم یا فیلم تماشا کنید. این محصول مشابه محصولات کمپانی های مختلف رسانه ای است ، از جمله محصولی که دیزنی روز سه شنبه در برنامه پخش ویدیوی + دیزنی خود معرفی کرد. فیس بوک از زمان شیوع ویروس کرونا به شدت گفتگوی ویدیویی گروهی را تبلیغ کرده است.

در حال حاضر ، ادغام اینستاگرام و مسنجر به آرامی در افراد چند کشور گسترش می یابد. فیس بوک مشخص نکرد که کجا. کاربران در این کشورها ، زیرمجموعه ای از بیش از دو میلیارد نفر که از برنامه ها استفاده می کنند ، سپس می توانند تصمیم بگیرند که آیا مایل به استفاده از سرویس های جدید یکپارچه هستند یا خیر.

منبع:

https://www.nytimes.com

میدون وب

نظراتدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *